RSS Feed

Používané pomůcky

Elipsa


Zasouvací válce

Jako první ukážeme dítěti blok 1, protože kontrola chyb je velmi snadná, pokud některý váleček umístí nesprávně, pak určitě některý váleček zůstane neumístěný. Později může dítě pracovat s blokem 2 a 3. Na konec zařadíme blok 4, protože průměr zůstává stejný, ale dítě musí srovnávat výšku válečku (která je jasně viditelná) s hloubkou otvorů (která není jasně viditelná). To vyžaduje určitou zkušenost, kterou dítě získá na válečcích 1-3.

V začátku je velmi důležité aby dítě prstíkem prozkoumalo otvory. Tam kde jde o hloubku je potřeba, aby šlo prstíkem až na dno. Dva bloky se dají dohromady v době, kdy dítě už zvládlo samostatně oba dva. Spojuje se 1 a 2 pak se přidá 3 a nakonec 4. Když se dají 2 nebo více dohromady tak už se můžou při vyndání promíchat.

Schody

Na rozložený koberec přineseme hranoly postupně od nejužšího a na koberec je klademe neuspořádaně. Uchopíme nejsilnější hranol a položíme ho před dítě, vezmeme další tenčí a položíme ho přesně za první hranol, obě dlouhé strany leží u sebe. Postupně pokládáme jeden hranol za druhým, vzniknou nám schody. Jednou rukou můžeme po schodech přejet – od shora dolů nebo naopak. Po schodech pustíme kuličku. Dítě může cvičení opakovat.

Kontrola správnosti: Zrakem, hmatem, přikládáním nejtenčího hranolu.

Slovní zásoba: silný – tenký (široký - úzký), silný – silnější – nejsilnější, tenký – tenčí – nejtenčí, nejsilnější – nejtenčí, silnější než – tenčí než.

Teplotní destičky

Perlové schody

Válečky


Hrubá písmena


Červeno modré tyče


 

© 2010 Montessoridecin.cz všechna práva vyhrazena

Created: Anexis s.r.o. | Designed: Jan Šmucar